رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

ملت ایران نشان داد طرفدار مقاومت است/ حمله موشکی سپاه، ضربه به ابهت آمریکا بود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نماز جمعه امروز تهران، تأکید کردند که ملت ایران در تشییع باشکوه پیکر سردار شهید سلیمانی نشان داد که طرفدار مقاومت است.
نمازجمعه


قدس آنلاین:  مراسم نماز جمعه امروز تهران با حضور گسترده مردم در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

گزیده بیانات ایشان به شرح زیر است:

* اگر نصرت الهی را می خواهید در تقوا است.

* اگر فرج وگشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را می خواهید  این ها همه در تقوا است.

*بنده می خواهم درباره ایام الله صحبت کنم. برای مردمی که صبار و شکورند. صبار یعنی یکپارچه و اهل استفامت و صبر هستند. از میدان به اندک چیزی خارج نمی شوند. شکورند یعنی اولا نعمت را می شناسند، ابعاد پنهان و آشکار نعمت را می بینند، ثانیا قدر شناس نعمت هستند. ثالثا بر اساس آن احساس مسئولیت می کنند. بنابراین ملتی که بی صبر نیستند و مسئولیت ناشناس نیستند.

* دو هفته ای پر از حوادث تلخ و شیرین بر ملت ایران گذشت.حوادثی درس‌آموز در این دوهفته برای ما پیش آمد.

*آن روزی که ده ها میلیون در ایران و صدها هزار در عراق و برخی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند، و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند، این یکی از ایام الله است.

*آن روزی که موشک‌های سپاه پایگاه امریکایی را در هم کوبید، آن روز هم یکی از ایام الله است.

*اینکه یک نیرویی وملتی این قدرت را دارد و این توان روحی را دارد که به یک قدرت متکبر زورگوی عالم اینطور سیلی بزند این نشان دهنده دست قدرت الهی است.

*آن کسانی که دست خداوند را در این نمی‌بینند و تحلیل های مادی در آن می کنند عقب می‌مانند.

*خوب جامعه ایرانی به نظر ما یک جامعه صبار و شکور است. ملت ما ملت شکرگذاری است. در طول این سال های متمادی ملت ایران همواره سپاسگذار الطاف الهی بوده است.

*چه شد که پس از تلاش امپراتوری خبری صهیونیست، در چند روز قبل و پس از این حادثه، سعی کردند نام سردار ما را متهم کنند به تروریست. وزیر خارجه و رئیس جمهور امریکا همین را گفتند.در کشورهای مختلف مردم به روح این شهید بزرگ درود فرستادند و پرچم امریکا را آتش زدند.

* قوی ترین فرمانده ضد تروریست را ترور کردند. در میدان جنگ با او مستقیم رو به رو نشدند بلکه او را بزدلانه ترور کردند.

* تا قبل از این ، ترور کردن و به عهده گرفتن مخصوص صهیونیست ها بود. اینجا رئیس جمهور آمریکا به زبان خود اعتراف کرد که تروریست است و ترور کرده است.

*خدای متعال می زند پشت گردن افراد که اعتراف کنند. خودش اعتراف کرد که ما ترور کردیم. این رسوایی از این بالاتر چه می شود.

*پاسخ فدرتمندانه سپاه هم قابل تدبر است. ضربه موثر نظامی به امریکا بود. اما بالاتر از ضربه نظامی ضربه حیثیتی بود. ضربه به هیبت ابرقدرتی امریکا بود.

*آمریکا سالهاست که از دست مقاومت ضربه می‌خورد اما این ضربه بالاتر بود. ضربه به ابهت امریکا بود. این ضربه با هیچ چیزی جبران نمی شود. می گویند تحریم می کنیم. یک جلوه کمک الهی بود.

*باید به سردار سلیمانی به چشم یک مکتب و یک مدرسه و یک راه نگاه کنیم. سپاه قدس را به عنوان یک مجموعه و سازمان اداری صرفا نبینیم. به عنوان یک نهاد انسانی و دارای انگیزه های بزرگ و روشن انسانی نگاه کنیم.

*البته همه نیروهای مسلح ما زیربنای فکریشان هدف های الهی است. سپاه قدس یک نیرویی است که با سعه صدر به همه جا نگاه می کنند. رزمندگان بدون مرزاند. رزمندگانی که هر جا به آنها نیاز باشد حضور می یابند.

*داعش را درست کردند نه برای اینکه فقط در عراق مسلط شود، هدف اصلی و نهایی ایران بود. می خواستند خانواده و شهرهای ما را دچار ناامنی کنند.

*آن فریب خوردگانی که یک روزی فریاد زدند نه غزه و نه لبنان، آنها هرگز جانشان را فدای ایران نکردند، حتی منافع و راحتی خودشان را در راه کشور حاضر نشدند فدا کنند. کسی که جانش را فدای ایران کرد همین شهید سلیمانی‌ها بودند.

*مردم از هر قوم و خصوصیت، طرفدار اسلام و حکومت اسلامی و طرفدار نه گفتن به همه مطامع دولت های استعماری و استکباری اند.ملت ایران نشان داد که از خط مجاهدت دفاع می کند. ملت نشان داد که به نمادهای مقاومت عشق می ورزد.ملت نشان داد طرفدار مقاومت است.
*آن کسانی که سعی می کنند که چیز دیگری را به خارجی‌ها نشان دهند ، صدق ندارند. ملت طرفدار ایستادگی در برابر دشمنان است.

*آن چند صد نفری که به عکس سردار شهید اهانت می کنند مردم ایرانند یا این خیل عظیمی که در خیابان بودند؟

*ملت ایران باطن خود را در این قضیه نشان داد. احساسات صادقانه خود را نشان داد. این فریاد انتقامی که از مردم در سراسر کشور شنیده شد، این سوخت حقیقی موشک هایی بود که پایگاه امریکایی را زیر و رو کرد.

*حادثه سقوط هواپیما، حادثه تلخی بود. دل ما را به معنای کامل سوزانید. از دست دادن جوان های عزیز، مردم خوبمان و کسانی که از کشورهای دیگر اینجا بودند، حادثه تلخی بود، اما یک عده ای به حمایت امریکا و رادیوی انگلیسی به نحوی نمایش دهند که ماجرای یوم الله ناشی از شهادت این دو شهید عزیز را به دست فراموشی بسپرند.

*افرادی که هیج علاقه ای به منافع ملی ندارند. یک عده ای جوان هستند و فریب می خورند، اما یک عده ای جوان هم نیستند و حاضر نیتسند منافع ملی را درک کنند و پای این منافع بیاستند. آنچه که دشمن مایل است در عمل اینها سر می زند.

*همین اندازه ای که از این حادثه غم خوردیم، دشمن ما به همان اندازه خوشحال شد. برای اینکه فکر کرد که می تواند سپاه و نظام را زیر سوال ببرد.

*اشتباه کردند. و مکرو و مکرالله ... . حادثه یوم الله تشییع جنازه شهید و در هم کوبیدن پایگاه امریکایی از ذهن این مردم نخواهد رفت و روز به روز زنده تر خواهد شد.

*من همینجا لازم است صمیمانه بار دیگر با اصحاب این مصیبت همدردی کنم و در غم آنها شریک هستیم. و تشکر کنم از آن پدر و مادرهایی و صاحب عزاهایی که با وجودی که دلشان پر از غم بود در مقابل دشمن ایستادند و موضع گرفتند.

*مادر یکی از اینها به من نوشت و گفته که ما پای جمهوری اسلامی و انگیزه های شما ایستاده ایم. اینها فهم و بصیرت می خواهد. انسان با همه وجود در مقابل اینها احساس تکریم می کند.

*یکی از کارهای دیگری که برای تحت الشعاع قرار دادن این حوادث انجام دادند، همین کار دولت خبیث انگلیس و فرانسه وآلمان بود که ما مساله هسته ای را بار دیگر به شورای امنیت می بریم. که البته مسئولان کشور جواب محکم به اینها دادند.

*این سه کشور همان سه کشوری هستند که در دوران جنگ تا توانستند به صدام حسین کمک کردند.

*بنده از اول هم گفتند که این سه دولت هی حرف می زدند و یاوه گویی می کنند و من گفتم که به اینها اعتمادی ندارم و در خدمت امریکا خواهند بود. بعد از یکسال معلوم شده است که اینها پادوی امریکا هستند. آمریکا که ارباب شما بود نتوانست و شما کوچکتر از آن هستید که بتوانید ملت را به زانو در آورید.

*اینها مذاکره هم که می کنند مذاکره شان آمیخته با دغل است. همان کسانی که به پشت میز مذاکره ظاهر می شوند. آن جنتل من های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند.

*ملت عزیز ایران باید قوی شوند.ما قوی هستیم. اما قدرت فقط قدرت نظامی نیست. اقتصاد کشور باید قوی شود. وابستگی به نفت باید تمام شود. نجات پیدا کنیم از وابستگی به نقت. جهش علمی باید ادامه یابد. پشتوانه اینها هم حضور ملت در صحنه است.

*مجددا تسلیت می گوییم درباره این حادثه هواپیما. ابهاماتی وجود دارد. تشکر می کنیم از برادران سپاه. باید پیگیری شود و باید از حوادث مشابه پیشگیری شود. مهمتر از پیگیری، پیشگیری از این حوادث است.

*ملت عزیز ایران، حضور شما مهمترین عامل اقتدار است. یکی از مهترینش در انتخابات است. کشور را بیمه می کند. دشمن را مایوس می کند. سعی و تلاششان در این است که نگذارند مردم در انتخابات شرکت کنند.

*(رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های عربی):برای چندمین بار خون ایرانیان و عراقیان مخلوط شد. ایران پایگاه امریکایی را با موشک در هم کوبید و ابهت آن دولت ظالم را لگدمال کرد. تنبیه اصلی اون اخراج از منطقه است.

*تلاش های مغرضانه‌ای شد تا ملت ایران و عراق را به هم بدبین کند. پول های فراوانی خرج کردند.این شهادت بزرگ، همه این تلاش های شیطانی را باطل کرد.

*جهان اسلام باید تفرقه را از بین ببرد. همکاری دانشگاه های ما علم و فناوری را ارتقاء‌ بخشیده. زیر بنای تمدن جدید را خواهد ساخت. دشمنان ما می خواهند اقتصاد خود را با منابع منطقه و صدر نشینی خود را با تفرقه ما تامین کنند. می خواهند ما و شما را به دست خود ما معدوم کنند.

* پس از حکم پارلمان عراق به اخراج امریکایی‌ها، تعارف را کنار گذاشته‌اند و می‌گویند ما برای آمدن مانده‌ایم و نمی‌رویم.باید دنیای اسلام صفحه جدیدی بگشاید. تنها راه نجات ملت ها تدبیر و نترسیدن است.