مشخصات شهید

نام ونام خانوادگی : ابراهیم روحی گل خطمی 
نام پدر : محمدعلی  تاریخ ومحل تولد :  1340- مشهد 
میزان تحصیلات:  دیپلم 
وضعیت تاهل : مجرد 
تاریخ و محل شهادت : 1360/9/7- بستان 
مزار شهید: حرم مطهر رضوی ، صحن آزادی ،بهشت ثامن الائمه (علیه السلام)

خلاصه ای از زندگانی شهید

این بار سخن از شهید بخون خفته ایست که زندگانی اش را با مرکب خون بر صفحه کربلا ایران در جبهه جنوب به رشته تحریر در آورده است .

شهید ابراهیم روحی  فردی مقاوم و صبور بود که از اوائل کودکی توجه خاصی به مسائل دینی داشت . وی اهمیت زیادی برای خواندن نماز اول وقت بالاخص نماز جماعت صبح در مساجد محله قائل بود و در مسائل شرعی بسیاردقیق و کوشا بود ، درجلسات قرآن به صورت منظم شرکت می نمود و به تلاوت قرآن علاقه ای بسیارداشت.

شهید ابراهیم روحی حافظ نیمی از قرآن مجید و دارنده آرشیو کامل نوارهای کاست سخنان حضرت امام (ره) از سال 1342بود.  او از همان شروع انقلاب در صحنه های انقلاب حضور داشت و علاقه زیادی به امام (ره) می ورزید و از گروهکهای ضد انقلاب  و منافق متنفر بود .

ایام سربازی او مصادف بود با شروع جنگ تحمیلی از جانب رژیم بعث عراق که برای بیرون راندن دشمن متجاوز مدتی مستمر را در جبهه های آبادان ، فیاضیه و همچنین در بستان حضور یافت و در مرحله اول در عملیات شکست حصر آبادان که اولین عملیات گسترده نظامی ایران در جنوب بود و سرانجام با عزمی آهنین بسوی جبهه های نبرد رهسپار گشت و درمنطقه عملیاتی بستان و عملیات طریق القدس شرکت نمود. او درحالیکه مشغول به هلاک رساندن مزدوران بعثی بود از ناحیه سر مورد اصابت ترکش خمپاره واقع شد و به درجه عظیم شهادت نائل گشت.

ایام شهادت شهید ابراهیم روحی مصادف با اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بود. (روحش شاد . یادش گرامی باد)