یک کارشناس علوم قرآنی:

زیارت حضرت معصومه (س) و ورود به بهشت / لقب‌های خواهر گرامی امام رضا (ع)

یک کارشناس علوم قرآنی با اشاره به لقب‌های خواهر گرامی امام رضا (ع) گفت: امام هشتم (ع) فرموده‌اند:" کسی که اورا زیارت کند به بهشت می‌رود."
حرم حضرت معصومه(س) در شب میلاد امام رضا(ع)


به گزارش قدس آنلاین، علی نوری‌زاده کارشناس علوم قرآنی گفت: زیارت حضرت فاطمه معصومه (س) از ثواب و ارزش بسیاری برخوردار است به گونه‌ای که پیش از ولادت آن حضرت امام صادق(ع) درباره اهمیت زیارت حرم مطهر ایشان فرموده‌اند:" شهر قم، حرم ما است و در آن زنی از فرزندان من مدفون می‌شود به نام فاطمه هر کس که او را زیارت کند بهشت برای او ثابت می شود."

وی ادامه داد: حضرت معصومه (س) پس از حضرت فاطمه (س) تنها بانویی در اسلام هستند که زیارت‌نامه مخصوص به خود را دارند و امام رضا (ع) زیارت نامه‌ای مخصوص را در شأن این حضرت صادر نموده‌اند. قرائت زیارت نامه ویژه این حضرت در حرم مطهر ایشان و حتی در فضای دور از حرم مطهر ایشان نیز برای فرد فضیلت و ثواب بسیاری را به همراه دارد.

این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در خصوص ثواب زیارت حضرت معصومه (س) فرموده‌اند:" کسی که او را زیارت کند به بهشت می‌رود."

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: با توجه به اینکه هر یک از امامان معصوم (ع) و پیامبران آداب مخصوص به خود را دارد، بهتر است زمانی که قصد زیارت حضرت معصومه (س) را داریم با ظاهری آراسته و پاکیزه و همچنین درونی پاک به زیارت این حضرت برویم و ایشان را آنگونه که در شأنشان است زیارت کنیم.

نوری زاده خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) لقب‌های زیادی دارند که بخشی از لقب‌های ایشان در زیارت نامه این بانوی گرامی اسلام ذکر شده است. طاهره، حمیده، بره، رشیده، تقیه، رضیه، مرضیه ، سیده طاهره ، سیده صدیقه، سیده رضیه مرضیه و سیده نساء العالمین از جمله لقب‌هایی است که برای دختر گرامی امام هفتم (ع) بیان شده است.

منبع:میزان