پوتین: روابط اقتصادی با ایران روزبروز بیشتر می‌شود

پوتین روحانی

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: روابط اقتصادی ایران و روسیه در بسیاری جهات توسعه خواهد یافت

قدس آنلاین: رئیس جمهوری روسیه در دیدار با رئیس جمهوری کشورمان با تاکید بر نقش برجسته ایران در حل وفصل بحران سوریه اعلام کرد که روابط اقتصادی تهران و مسکو در جهات مختلف توسعه در حال توسعه است.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین که در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگ‌های در بیشکک پایتخت قرقیزستان با دکتر حسن روحانی دیدار کرده است، اظهار داشت: امروز فرصت مناسبی برای بررسیهمه مسائل مورد علاقه دو کشور فراهم شده است.

وی ادامه داد: پیروزی بر تروریسم در سوریه ثمره همکاری‌های موفق ایران، روسیه و ترکیه است چرا که سه طرف در روند حل و فصل مسائل سوریه اقدامات زیادی انجام داده‌اند.

پوتین این را هم گفت که با اقدامات انجام گرفته ازجمله مواضع فعال ایران و موفقیت‌های مشترک سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در سوریه موفقیت‌های زیادی حاصل شده است.

روابط اقتصادی ایران و روسیه توسعه می‌یابد


رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: روابط اقتصادی ایران و روسیه در بسیاری جهات توسعه می‌یابد و روابط انسانی دو کشور از قرن‌ها پیش فشرده بوده و علاقه متقابل به جهان روسی از یک طرف و به فرهنگ پارسی از سوی دیگر بخش قابل توجهی از روابط و گفتگوهای دو کشور را تشکیل داده است.