نباید با برچسب «بی‌سواد» مانع اظهار عقیده افراد شد/ اساتید حوزه و دانشگاه در مورد اسناد FATF و 2030 روشنگری کنند
تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر یک استاد دانشگاه یا حوزه، بر اساس عقیده و نظر کارشناسی، نقدی بر موضوعی داشته باشد نباید با برچسب «بی‌سواد» مانع اظهار عقیده او شد.


جبه گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در جمع اساتید دانشگاه‌ها اظهار داشت: اگر یک استاد دانشگاه یا حوزه، بر اساس عقیده و نظر کارشناسی، نقدی بر موضوعی داشته باشد، نباید با بر چسب «بی‌سواد» مانع اظهار عقیده او شد؛ روحیه انقلابی ایجاب می‌کند که انسان با شجاعت ابراز عقیده کند.

وی ادامه داد: گذشته از جایگاه و قداست رهبری، جایگاه علمی و اندیشه ایشان مورد غفلت واقع شده و برای بسیاری ناشناخته باقی مانده است، روشنفکران و اندیشمندان انقلابی در این عرصه نیز باید وارد میدان شوند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: استکبار برای کاستن سرعت رشد و تعالی ایران، تحریم‌هایی از جمله تحریم علمی را برای کشور ما ایجاد کرده است که فرهیختگان و دانش‌پژوهان ما باید این تحریم‌ها را بشکنند.

وی بیان داشت: شهید چمران مصداق یک انقلابی زمان‌شناس در عرصه اندیشه و عمل انقلابی بود.

رئیسی ادامه داد: اساتید انقلابی دانشگاه‌ها باید با ارتقاء قدرت تبیین عقلانیت و اندیشه، حقیقت و اهداف انقلاب اسلامی را برای نسل جوان تبیین کنند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اساتید دانشگاه باید شجاعانه و بدون نگاه جناحی نظرات کارشناسانه خود را در زمینه‌های گوناگون از جمله FATF و سند 2030 ارائه و روشنگری کنند.