مسکن کرامت در کنار مسکن مهر فعال خواهد شد/ دست دولت در جیب صندوق بازنشستگان است
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه دولت دست خود را در جیب سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگان می‌کند و این ناشی از بی‌انضباطی مالی و پرخرجی دولت است، گفت: بودجه دولت و نهاد ریاست جمهوری دو برابر شده، علت این پرخرجی چیست.


به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌ سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای دومین بار در گفت‌وگوی ویژه خبری که با رویکرد اقتصادی به‌صورت زنده از شبکه دو سیما پخش شد، حضور یافت.

رئیسی در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه براساس چه نیازی در کشور در انتخابات حضور یافتید، اظهار داشت: بنده ابتدا ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) را تبریک گفته و به معدنچیان گلستان عرض تسلیت دارم و ما معتقدیم که باید به مشکلات آنان و مسئله عموم کارگران رسیدگی شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه دولت باید درزمینهٔ رسیدگی به مسئله کارگران اقدام عاجل انجام دهد، ادامه داد: درباره اینکه چرا ما به این عرصه آمدیم باید گفت واقعیت قضیه وجود مشکلات اقتصادی و دغدغه‌های جدی مردم است به‌نحوی‌که این اقتصاد بیمار حالت اورژانسی پیداکرده و شرایط پولی و بانکی و بدهی‌های دولت خوب نیست به‌طوری این بدهی‌ها به 210 هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به وضعیت خلق پول و نقدینگی که به رقم بالای 1300 هزار میلیارد تومان رسیده و 700 هزار میلیارد تومان آن نیز در این دولت رقم خورده است، افزود: در این زمینه معوقات بانکی و شرایط کار و بیکاری جویندگان کار موردتوجه است چراکه هرروز به تعداد بیکاران کشور اضافه‌شده و ما شاهد تعطیلی کارگاه‌های تولیدی هستیم.


مطالب مرتبط :
از فارس لطفا اینجا کلیک نمایید متشکرم