یک استاد دانشگاه تصریح کرد: در الگوی زن انقلابی دنیاگریزی دیده نمی شود: برخی نمی‌خواهند این الگو دیده شود در حالی که تحول بازگشت به مدل زن‌انقلابی است.

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، جمیله علم الهدی استاد دانشگاه عصر امروز پنج‌شنبه (14 اردیبهشت ماه 96) در سخنرانی خود در مجتمع زینبیه گلشهر کرج با بیان اینکه تعلیم کار خداوند است، اظهار داشت: با توجه به مطالعاتی که در فلسفه و اسلامی کرده‌ام سند تحول آموزش و پرورش سند معمولی سیاستگذاری نیست که پس از تدوین به سرعت اجرایی شود بلکه دارای پیچیدگی ها و رمز و رازهایی است که جریان فرهنگی موثر باید پشتیبان آن باشد.

وی با بیان اینکه نهضت امام خمینی بدون نهضت تربیتی ممکن نیست، خاطرنشان کرد:انچه موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد نهضت تربیتی بود که امام خمینی آن را آغاز کرد.

نویسنده کتاب نهضت تربیتی امام خمینی با بیان اینکه انقلاب سیاسی امام مبتنی بر یک نهضت تربیتی بود، تصریح کرد: بعد از انقلاب هم باید این نهضت ادامه پیدا میکرد، انچه امروز به عنوان ناهنجاریهای سیاسی اقتصادی در جامعه مشاهده میکنیم ناشی از متوقف شدن نهضت تربیتی امام خمینی است و اگر ان روند ادامه پیدا میکرد ما شاهد بسیاری از مسائل نبودیم.

این استاد دانشگاه ادامه داد: این متوقف شدن به معنای آن نیست که هیچ کس ان راه را ادامه نداد ، اگر چنین تصوری داشته باشیم متوجه نمی شویم که چگونه است افرادی در اوج کرامت انسانی به عنوان مدافعین حرم مطرح می شوند بلکه جریان اجتماعی خارج از جریان دولتیان را ادامه می دهند و نقش زنان در این قسمت فعالتر از مردان بوده است.

وی با اشاره به تقش زنان در تربیت نسل جوان خاطرنشان کرد: اینکه افرادی بدون چشم‌داشت مادی و معنوی و برای رضایت خداوند به عنوان مدافع حرم از ارزشهای اسلامی دفاع می کنند نتیجه تربیت خاص مادران و همسران است.

همسر حجت‌الاسلام رییسی با بیان اینکه شرایط فرهنگی کشور بعد از انقلاب در دو جهت حرکت کرد، تصریح کرد: جریان اول مردم متدین، انقلابی و دست پروردگار مکتب امام خمینی بودند که با هدایت مقام معظم رهبری این جریان تا امروز تداوم داشته است اما جریان دیگر جریان ارتجاعی بود.


مطالب مرتبط :
از فارس لطفا اینجا کلیک نمایید متشکرم.....