نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما در کشور مشکل قانون نداریم، مشکل اقدام و عمل داریم.

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه بی‌واسطه با ایران که از شبکه رادیویی ایران پخش شد گفت:‌ ما برای اداره کشور نیازمند یک سیستم اداری هستیم که فساد اداری نداشته باشد.

محورهای صحبت‌های رئیسی در برنامه بی‌واسطه با ایران:


حتما در سلامت اداری می‌تواند قانون اجرا شود و این برنامه‌ها تحقق پیدا کند.
اگر از امضاهای طلایی درست اجرا شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود.
ما در کشور مشکل قانون نداریم، مشکل اقدام و عمل داریم.
بحث فساد فراجناحی شده. این دولت می‌آید و می‌گوید دولت قبلی، دولت قبلی می‌گوید دولت پیشین. مردم خسته شده‌اند و می‌گویند نگویید «دزد، دزد»، بروید دزد را بگیرید.
ما در حوزه اجتماعی مشکلاتی از قبیل محیط‌زیست داریم. اکوسیستم‌ها نباید آسیب ببینند و باید حفظ شوند.
حفظ محیط‌زیست، جتگل‌ها، آب، خاک و.. از دغدغه‌های جدی مردم است که باید یک مدیریت انقلابی و جهادی می‌توان آ«‌ها را حفظ کرد.
سوال مردم درباره ریزگردها این است که آیا قابل پیش‌بینی و پیشگیری بود؟ هر علتی که بخواهد برای آن مطرح شود اراده جدی می‌خواهد برای حل کردنش نه اقدامات موسمی.
چه اتفاقی افتاده که در بسیاری از محصولات دلالی وجود دارد و ه کشاورز هزار تومان می‌رسد اما کالا دست مردم به 10 هزار تومان می‌رسد.
کشور ما پرآب هست اما ضعف مدیریت وجود دارد برای حل مشکل آب. اصلا بنا بر این باشد که مشکل آب داریم و برخی از استان‌ها نزولات آسمانی ندارند؛ خب این‌ استان‌ها را باید با ظرفیت‌هایش مانند معدن رونق داد.
در بسیاری از کارهای توسعه‌ای باید بین دانشگاه، صنعت و بازار ارتباط ایجاد کرد.
حتی سیاست خارجی ما باید پیوند داشته باشد با این موارد. اگر می‌گوییم اقتصاد مقاومتی باید سفرای ما هم این حس را داشته باشند.