ادامه رسیدگی به پرونده برادر رئیس‌جمهور/ ماجرای دستکاری زنجانی در شناسنامه‌اش/ معوقه ۱۶۰۰ میلیاردی دو بازداشتی صندوق ذخیره/ بازداشت مدیر عامل نیکو/ حضور صفدر حسینی در دادسرا/ نامه‌نگاری علوی و روحانی
صد و ششمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه لحظاتی قبل با حضور نمایندگان رسانه‌های داخلی برگزار و در آن به موضوعات مهمی پرداخته شد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در صد و ششمین نشست خبری خود با رسانه‌ها سخن گفت.


در این نشست به موضوعات مهمی از جمله پرونده بابک زنجانی و بدهکاران بانکی پرداخته شد.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه ضمن گرامیداشت روز 9 دی و تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسگری اظهارداشت: قوه قضاییه مصمم به برخورد با هرگونه فساد اعم از اقتصادی و غیر اقتصادی است بخصوص در حوزه برخورد با فساد اقتصادی اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: در این مبارزه با فساد اتهام متوجه چه کسی، چه نهادی و جریانی باشد مهم نیست و بررسی خواهد شد، اینکه اتهام مربوط به این دولت یا دولت سابق باشد برای قوه قضاییه تفاوتی ندارد.

اژه‌ای یادآور شد: در خصوص پرونده 3 هزار میلیارد تومانی که در دولت قبل اتفاق افتاد از بیش از 500 نفر تحقیق شد و عده‌ای نیز به دادگاه رفتند و ده‌ها نفر در آن پرونده محکوم شدند.

اژه‌ای افزود: در این دولت نیز احکامی صادر شده است و پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و حقوق‌های نجومی در حال بررسی است و یا پرونده واگذاری املاک شهرداری تهران نیز در حال بررسی است.

وی تاکید کرد: قوه قضاییه در راه مبارزه با فساد براساس قانون اساسی و قوانین طبق چهارچوب عمل می‌کند و تسلیم فضاسازی و جوسازی‌ها نخواهد شد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: اگر براساس قانون کسی حرفی داشته باشد قطعاً رسیدگی می‌کنیم و اهتمام ما در راستای مبارزه با فساد اقتصادی در رابطه با کشف جرم، متهم، تعیین مجازات و برخورد با مجرمین است.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای یادآور شد: در پرونده‌های مهم اقتصادی نیز برگرداندن اموال به بیت‌المال و مردم در اولویت قرار دارد.


مطالب مرتبط :
ازفارس لطفا اینجا کلیک نمایید متشکرم....