برای ساخت «اخراجی‌های 2» 80 جلد کتاب خواندم/جرقه فیلم در جبهه زده شد
ده‌نمکی، نویسنده و کارگردان گفت: برای اینکه در فیلم اخراجی‌ها به اسرای جنگی بپردازم ، 80 جلد کتاب درباره اسرا خواندم با این حال جرقه این فیلم از جبهه در ذهن بنده زده شد.

به گزارش خبرنگار مستند خبرگزاری فارس، هفتمین روز جشنواره مردمی فیلم عمار در سالن‌های اکران فیلم سینما فلسطین برگزار شد.


مستندهای «پس از پرواز»، «یه حال خوب»، «جزیره فارسی»،‌«بومرنگ»،‌«بی‌قرار»،‌«پایان غرور»،‌«پدر، عشق، پسر»، «یک‌شهر، زینب»، « رویای ایرانی»، «براده‌های آهن«کیمیا»، «من پرتغال دوست ندارم»،‌«چوب‌های بازنشسته»،‌«چهل و 4 نفر»، «سیداحمد» و ...دراین شب اکران شد.

کارگاه آموزشی ایده پردازی برای فیلم به روش بارش فکری با تدریس محسن مشرقی و کارگاه تخصصی استاد ناصر هاشم زاده درباره فیلمنامه نویسی نیز برگزار شد.

*نکاتی که ده نمکی به کارگردان‌های جوان آموزش داد

در بخش یک روز ، یک تجربه مسعود ده نمکی، کارگردان و نویسنده با توجه به فیلم اخراجی‌های دو نکاتی را به فیلمسازان جوان در سالن شماره 3 آموزش داد.

وی در این سخنرانی عنوان کرد: منتقدان فیلمساز را به سمتی سوق می‌دهند که خودشان خوششان می‌آید. نخستین گام فیلمسازی از ایده شروع می‌شود و جرقه اولیه فیلم اخراجی‌ها از جبهه به ذهن بنده رسید.

وی در ادامه افزود: گام بعدی این است که هر ایده که به ذهن می‌رسد در دفتر جداگانه‌ای به نام ایده اولیه بنویسید و نگهداری کنید. بنده حدود 10 تا 12 ایده اولیه برای کار در ذهنم بود و بعد از این سال‌ها همان‌ها را تولید می‌کنم.


مطالب مرتبط :
ازفارس لطفا اینجا کلیک نمایید متشکرم....