یک سال بعد از برجام، توافق در خطر بزرگی قرار دارد/ آمریکا باید نظام ایران را تغییر دهد
مایک پومپئو تاکید کرد که با گذشت یک سال از توافق هسته‌ای، آمریکا باید برای تغییر نظام ایران تلاش کرده و برجام در خطر بزرگی قرار دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پومپئو» نماینده ایالت کانزاس در کنگره آمریکا طی یادداشتی در وبگاه «فاکس نیوز» به بررسی توافق هسته‌ای در سالگرد حصول آن پرداخته و تاکید کرد که با گذشت یک سال، خطر بزرگی برجام را تهدید می‌کند.

در ابتدای این یادداشت با بیان اینکه اکنون بعد از گذشت یک سال باید بجای به دادگاه کشاندن توافق، بررسی شود که آیا منافع آمریکا را تامین کرده یا نه، آمده است: پاسخ این سوال برای آینده کشور ما، نه است. درنتیجه، کنگره باید تلاش کند تا رفتار ایرانیان و در نهایت نظام این کشور را تغییر دهد.

پومپئو با اشاره به اینکه برجام راه رسیدن ایران به سلاح هسته‌ای را برای چند سال به تاخیر انداخته، مدعی شد: در عوض، این توافق آزادی ایران برای ساخت زرادخانه‌ای از سلاح‌های هسته‌ای را در پایان مدت آن، تضمین کرده است. بعلاوه طی یک سال گذشته ایران آزمایشات موشکی بالستیک انجام داده که روزبه‌روز موشک‌هایش پیچیده‌تر و دوربردتر می‌شود. این کشور به حمایت از گروه‌های تروریستی ادامه داده و گروگان هم گرفت (اشاره به بازداشت ملوانان آمریکایی در آب‌های منطقه‌ای جزیره فارسی). این توافق در واقع کشور ما را نا امن‌تر کرده است.مطالب مرتبط :
ازفارس لطفا اینجا کلیک نمایید....